HEYECAN KASTAMONU'DA

Genel Başkanımız, Kastamonu 1. Olağan İl Kongresine katılmak üzere şehre ulaştığında çok sayıda aracın katıldığı bir konvoyla karşılanarak konvoy eşliğinde Kuzeykent Grant Moni Konferans Salonu’na ulaştı.
Selamlama konuşması yapan Kastamonu İl Başkanı Abdullah Aktaş “Merhum Erbakan Hocamızın döneminde nasıl bolluk, bereket yaşandı ise yapılacak ilk seçimde iktidara geleceğiz yine aynı bolluk be bereket dönemini yaşayacağız. Kıymetli Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde yeniden milletimizin yaralarını saracağız, yeniden herkesin refahını temin edeceğiz, yeniden milletimizin işçinin, emeklinin, memurun yüzünü güldüreceğiz.” dedi.
Ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız toplu sözleşme kapsamında memura verilen maaş zamlarının yetersiz olduğunu ifade ederek;
“Göreve gelir gelmez emekçisine yüzde 50 zam veren anlayışın temsilcisi olduğumuzu anlatan Genel Başkanımız, "Bir kategorideki Bağkur emeklilerine bir senede yüzde 300 zam veren bir anlayışın temsilcisi olan Millî Görüş olarak bundan sonraki seçimde iktidara gelir gelmez memurumuza yüzde 50 zam vereceğiz. Yüzde 30 enflasyonun olduğu bir ülkede bunun altında verdiğin zam, maaş artışı olmaz." diye konuştu.
Yıllarca AK Parti hükümetlerinde milletvekilliği, bakanlık ve başbakanlık yapmış bazı siyasetçilerin son günlerde hükümette bulundukları döneme ilişkin bildiklerini kamuoyu ile paylaşmakla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve iktidarı tehdit ettiğini ifade eden Genel Başkanımız, şunları söyledi:
"Bunun manası siyasi şantajdır. Bu siyasi şantajı yapanlara sormak lazım. Sayın Erdoğan iddia ettiğiniz bu hukuksuzları yaptıysa yıllar boyunca en yakınında bulunanlar olarak bu hukuksuzlukları sıcağı sıcağına niye kamuoyu ile paylaşmadınız? Neden bu yanlışların içinde yıllarca başbakanlık, bakanlık yaptınız? Böyle bir tavır düpedüz siyasi şantaj kategorisine girmez mi? Benzer şekilde Sayın Erdoğan da bu cepheye karşı, '18 yıllık AK Parti iktidarlarının her döneminde çok farklı güçlerle mücadele ettik, hafıza kaydımızda olanları günü geldiğinde açıklayacağız, kim kimdir bunun milletimizin bilmesi lazım' diyor. Peki Sayın Erdoğan'ın kastettiği bu güçler yıllar boyunca dış güçlerin adamı olarak hareket ettiyse neden bu isimleri kendi bünyenizde tuttunuz? Devleti, ülkeyi milleti bağlayacak anlaşmalara imza atmalarına neden müsaade etiniz? Bu isimler hakkında hukuki işlemleri yıllar öncesinde neden yapmadınız? Demek ki sizin 'dava' dediğiniz menfaat birlikteliğiymiş."
Genel Başkanımız, borç ve faiz ekonomisinin değil, üretim, istidam ve ihracat ekonomisinin hakim olduğu bir Türkiye'yi hedeflediğimizi vurgulayarak şunları kaydetti:
"Bizler borçlanmayla, vergiyle, zamla, devlet kuruluşlarının satılıp yok edilmesiyle değil Cenabı Allah'ın verdiği nimetleri zenginliğe dönüştürerek kaynak üretecek ve kaynağı yandaşlarla değil 82 milyonla adil bir şekilde paylaşan Türkiye'yi hedefliyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak milletimizin her bir ferdinin çalışacak işi, aşı olduğu, ihtiyacını sadaka, zekât, erzak paketi ile değil, alın teri ile karşıladığı bir Türkiye hedefliyoruz. Tarihin en şerefli milleti olan bu aziz milletin evlatlarının belediyenin dağıtacağı erzağa, kömüre değil, Allah'tan başka kimseye muhtaç olmayacağı bir Türkiye'yi hedefliyoruz. "