Baba ocağına dönüş başladı

Teşkilatlanma çalışmalarının tamamlandığı Samsun 1. Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştirdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen kongreye, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın yanı sıra Genel Merkez Yetkilileri, Genel Başkan Yardımcıları, çevre illerden gelen Yeniden Refah Partisi İl Başkanları, STK temsilcileri, Yeniden Refah Partisi Samsun il ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı. Kongrede partililere hitap eden Genel Başkanımız, hükumetin ekonomi politikaları başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında yaşanan gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


İKİNCİ KIRK YILA HAZIRIZ
Olağan İl Kongresinde ilk olarak konuşan Samsun Kurucu İl Başkanımız Suat Zor, “Bu kongre, tarihimizin ve coğrafyamızın birleştirdiği ruh kökümüz olan imanımızın kültürümüzle kucaklaştırdığı bir topluluğun kongresidir. Yeniden Refah Partisi, Hakk ve Batıl mücadelesinde hakkı savunan insanların oluşturduğu bir partidir. Okçular tepesini terk etmeyenlerin partisidir. Yeniden ikinci kırk yıl hareketine başladık. Genel başkanımızla birlikte 2. Erbakan dönemini açmış olduk. İslam Birliği’ni kurmaya dönüyoruz. Hocamızın bize bıraktığı manevi misyonu tamamlayacağız ve istediği noktaya taşıyacağız. Ahlak ve maneviyatımızı olması gereken yere noktaya bırakacağız. Samsun teşkilatı ikinci kırk yıla hazırdır” diye konuştu.


ÜMMETİN SESİYİZ
Gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Cemil Çolak, “Bizi çok büyük bir tehlike bekliyor. Biz, gelişi güzel bir inat uğruna kurulan bir parti değiliz. İhtiyaçtan ortaya çıkan, ümmetin sesiyiz. Genel Başkanımız bedenini bu taşın altına koymuştur. Eğer bizler çalışıp bu taşı kaldırmazsak, Allah’a bunun hesabını ödeyemeyiz. Bizim için bir toplantı, bir namaz mesabesindedir. Buna çok önem verelim. İnsanlık yanarken sen bir kova almakla mükellefsin. Seni sadece namazın, haccın kurtarmaz. Seni, tüm insanlığın hayrına yapacağın çalışmalar kurtarır” dedi.

AYNI RUH
"Milli Görüş" davasını öğreten, dava adamı merhum liderimiz Erbakan Hocamızı rahmetle anarak konuşmasına başlayan Genel Başkanımız, “Milli Mücadelemizin efsane, sembol şehri, zalimlere karşı dik duruşun sembolü Samsun’umuzda, milli mücadelemizle aynı ruhu taşıyan Yeniden Refah Partimizin il kongresini gerçekleştirmeyi nasip ettiği için Cenabı Allah’a şükürler olsun” dedi.

DEVLET KURULUŞLARINI SATTILAR
Hükümetin politikalarını eleştiren Genel Başkanımız, AK Parti'nin iktidarı döneminde 170 devlet kuruluşunun satıldığını dile getirerek, "AK Parti iktidarı Türkiye'de cumhuriyet tarihi boyunca en fazla sayıda devlet kuruşu satan iktidar olarak tarihe geçmiştir. 240 devlet kuruluşunu, 2002 yılında teslim alarak iktidara gelen Ak Parti, 17 senenin sonunda elimizde bıraka bıraka 71 tane devlet kuruluşu bıraktı. Bizim sancağımızı taşıdığımız zihniyet 1970’ler Ağır Sanayi Hamlesi kapsamında bu ülkeye 2 senede, 200 ağır sanayi tesisi temeli attı ve engellemelere rağmen 70 tanesini hizmete soktu. Ama AK Parti iktidarı 17 sene boyunca 170 devlet kuruluşunu satmıştır” ifadelerini kullandı.

İKTİDARA GELİNCE %50 ZAM YAPACAĞIZ
Memur ve memur emeklisine verilen yüzde %4 + %4 zammı eleştiren Genel Başkanımız, "Sadaka mahiyetinde bu zamları asla ve asla kabul edemeyiz. Memura, emekliye, işçiye gelince bir senede yüzde %4 + %4, elektriğe gelince bir senede yüzde %50 + %50, doğalgaza gelince bir ayda yüzde %15 + %15. Siz bu adaletsizliği yapmaya devam ederseniz seçim günü geldiğinde de bu millet size bir günde yüzde %4'ü verir ve gönderir. Bunu böyle bilesiniz. Bizim iktidarımız döneminde sadece bir tane problemimiz olacak. Türkiye içinde zekâtımızı verecek adam bulamayacağız ve zekâtlarımızı yurt dışına yollamak zorunda kalacağız. Biz, iktidara geldiğimiz zaman, memura, işçiye emekliye % 50 maaş zammı yapacağız. En azından maaşları açlık seviyesinin üzerine çıkartacağız. Bundan sonraki senelerde ise gerçek enflasyon oranının üzerinde zam yapacağız” diye konuştu.

MİLLET BABA OCAĞINA DÖNÜYOR
On binlerce kişinin AK Parti'den istifa edip Yeniden Refah Partisi'ne üye olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız, “Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ li 300.000 üyeyi kaybettik açıklamasını yaptı. Bu açıklama yüzde yüz doğrudur. Ayrılan üyelerin on binlercesini kendi elimizle Yeniden Refah Partimize kaydettik. Hiç merak etmeyin, sizden ayrılanlar başıboş kalmıyor. Biz sahip çıkıyoruz. Su göründü teyemmüm bozuldu. Türk siyasetinde hilal ve başak yeniden yerini alınca, milletimiz yeniden baba ocağına dönmeye başladı. Kurulduğumuz günlerden beri medya ambargosu uygulanıyor. Buna rağmen on binler partimize geliyor, ambargo olmasa kim bilir neler olacak, düşünün. Neden ambargo var? Bize söylenecek söz yokta ondan. Bize FETÖ’cü, hırsız, yolsuz diyemez. Diyecek bir şey yok ve medya ambargosu uygulanıyor. Ne yaparsanız yapın, titanik artık batıyor” ifadelerini kullandı.

HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ
Yeniden Refah Partisi olarak, Milli Görüş olarak atacağımız adımlara da değinen Genel Başkanımız “Bizler katma değerli, ileri teknoloji üreteceğiz ve ihraç edeceğiz. Milli gelirimizi kâğıt üzerinde değil gerçekten artıracağız. Kaliteli insan yetiştireceğiz. Bilimsel, teknik kalitesi yüksek, ahlaki ve maneviyatı yüksek gençler yetiştireceğiz. Yaşanabilir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi ve Adil Bir Dünyayı hep birlikte kuracağız. Allah, bu hedeflere en kısa zamanda ulaşmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.
Kongrede tek aday olan Suat Zor, Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı oldu. Kongreden sonra Genel Başkanımız Yabancılar Pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Renkli ve samimi görüntülere sahne olan ziyaretler sırasında birçok vatandaşımızla hasbihal eden Genel Başkanımız tüm Samsun halkının sevgi gösterileri eşliğinde 15 Eylül’de gerçekleştirilecek Trabzon ve Rize kongrelerine katılmak üzere şehirden ayrıldı.