‘BURADA REFAH VAR’

‘BURADA REFAH VAR’
Yeniden Refah Partimizin 1. Olağan Büyük Kongresi ‘Burada Gelecek Var’ üst başlığı ile muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildi.
23 Kasım 2018 tarihinde Hacı Bayram Camii avlusunda Cuma namazının ardından edilen duaları müteakiben kuruluş dilekçesi verilen Yeniden Refah Partimizin 1. Olağan Büyük Kongresi, kuruluşunun üzerinden bir yıl geçmeden dosta gurur ve güven veren, milletimizin ve insanlığın düşmanlarına korku veren muhteşem bir coşkuyla Ankara'nın en büyük Kapalı Spor Salonu Ankara (Arena) Kapalı Spor salonunda gerçekleştirildi.
17 Kasım 2019 tarihinin 1. Olağan Büyük Kongre tarihi olarak belirlenmesinin ardından Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyin talimatları doğrultusunda çalışmalar başlatıldı. Kongre üst başlığının ve görsellerin tespit edilmesinin ardından hazırlanan basılı materyaller illerimize ulaştırıldı. İllerimizin kendi bünyelerinde yaptığı hazırlıkların ardından, Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney'e tüm il ve ilçelerimizde bilboardlar, afişler, pankartlar, el ilanları ile kapı kapı gezerek, halkımızı bu tarihi güne şahit olmaya davet ettik.
Halkımız öylesine bir teveccüh gösterdi ki, bu teveccüh her türlü takdir ve hayranlık ifadesinin üzerindedir. Yakın siyasi tarihimizde bu kadar ağır medya ambargosu uygulanan bir partinin böyle muhteşem bir halk buluşmasına şahitlik ettiği görülmedi. Erbakan hocamızdan sonra, halkımız Erbakan Hocamızın ve Milli Görüş'ün temsilcisi olarak, Yeniden Refah Partimizi ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyi kelimenin tam anlamıyla bağrın bastı.
Kongre başlama saatinden yaklaşık 17 saat önce en doğu illerimizden Ağrı ile başlayan yolculuklarla, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından bu tarihi güne şahitlik etmek, bu heyecanı, bu coşkuyu, bu muhteşem atmosferi yaşamak için on binler sel olup Ankara’ya koştu.
Ülkemizin dört bir yanından teşkilatlarımızın halkımıza ücretsiz sunduğu ücretsiz ulaşım hizmeti ile koşup gelen halkımız Ankara'nın en büyük kapalı spor salonu olan Ankara (Arena) Kapalı Spor Salonunun içini ve dışını doldurdu, deyim yerindeyse doldurmakla kalmadı ‘patlattı’. Tüm halkımıza gösterdikleri bu güven, verdikleri bu eşsiz destek için sonsuz şükranlarımızı sunarız.
17 Kasım 2019 Pazar günü, saat 08.00 sularında yapılan kontrollerin ardından salon kapıları açıldığında salonu birkaç kez doldurmaya yetecek kadar Millî Görüşçü çoktan kapıda yerini almıştı. Kısa sürede salonun dolmasının ardından salondakinden fazla dışarıdan kongremizi izlemek zorunda kalan halkımız hazırlanan dev ekrandan kongremizi takip etti.
İmkân bularak salona girebilenler görselliği ile gözlere şenlik bir atmosferle karşılaştı. Ekranlar, dövizler, ‘Burada Gelecek Var’ konseptimizin açılımını ifade eden pankartlar yaşanacak tarihi günün habercisi olarak yerini almıştı.
Saat 09.00 sularında Tanıtma Başkanlığımızca hazırlanan birçok içeriğin sunulduğu kongrede özel olarak hazırlanan birçok video gösterimi yapıldı. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlık Divanı üyemiz Samet Reşit Can beyin söz, müzik ve seslendirmesini yaptığı ‘Millî Görüş Erleriyiz’, ‘Yeniden Refahlı Günler’, ‘Yaptık Yine Yaparız’ adlı eserleriyle coşku giderek yükseldi. Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın hafızlara kazınan konuşmalarından oluşan özel video gösterimi ise özlem ve coşku dolu hislerle gözlerin yaşarmasına, verilen sözlerin tutulması için her birimizin içimizden tekrar tekrar söz vermesine neden oldu.
Ve artık salon artık liderini haykırmaya, liderini Mücahit Erbakan sloganlarıyla tüm Ankara’ya duyurarak çağırmaya başladığında ekranlardan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın salona doğru ilerleyen görüntüsü yansıdı. Şimdi salonda yerinde oturan kalmamış, ilk kez aramıza katılanların dahi coşkuyu, heyecanı iliklerine kadar yaşadığı anlar vardı.
Genel Başkanımızı benzerine az rastlanır bir vefa ile bağrına basan Millî Görüşçüler ve liderimiz hep birlikte bu unutulmaz anları zihnimize kazıdık. Tüm salon hep bir ağızdan ‘Mücahid Erbakan’ diye haykırırken, Genel Başkanımız nerede ise tek tek tüm teşkilatımızla göz göze gelerek teşkilatımızı selamladı. Teşkilatımız ise Millî Görüş’ün ikinci 50 yılının mimarını, liderini, Genel Başkanını, umudumuzu, geleceğimizi selamladı.
Sanatçı Davut Güloğlu kongremiz için özel olarak hazırladığı ‘Yeniden Refah Geliyor’ adlı eserle sahne aldı. İzleyicilerin heyecanlarının bir kat daha yükselmesini sağlayan eserini ikinci kez seslendirdi.
Gençlik Kollarımızın Erbakan Hocamızın Millî Görüş sancağını, hizmet sancağını temsili olarak Genel Başkanımıza verdiği görselin yükselmesi ile heyecanın doruğa çıktığı anlarda Genel Başkanımızın kürsüye davet edilmesi ile salonun içinde ve dışında bir kez daha coşku ve heyecan tavan yaptı. Dakikalar süren sloganlar eşliğinde kürsüye gelen Genel Başkanımız yine tarihe kayıt düşen, milletimizin ve insanlığın sıkıntılarının çözüm yolunu Millî Görüşle olacağını gösteren açıklamalarda bulundu.
Genel Başkanımızın konuşmasının ilk dakikalarında hissettiği coşkuyu ve memnuniyeti, insanlığın kurtuluşu için yapılacak çalışmaların hayata geçirebileceğinin müjdesi olan bu atmosferde başladığı konuşmasının selamlama bölümünde tüm salon müşahede etti.
Artık hepimiz biliyoruz.
Artık tüm Türkiye, tüm milletimiz biliyor.
Burada adalet, burada Refah, burada huzur, burada Yeniden Refah, Burada Erbakan var, ‘Burada Gelecek Var’.
Müjdeler Olsun Yeniden Refah geliyor.