Dr. Şeref Menteşe - Genel Başkan Yardımcısı / Sosyal İşler Başkanı

19.05.1971 yılında Necati ve Menşure Menteşe'nin ilk çocuğu olarak Yıldızeli Gündoğan köyünde dünya'ya geldi. İlk öğretimini köyünde tamamladı ve 1980 Yılında Almanya'da çalışan ailesinin yanına taşındı.
1991 yılında Babasının vefati nedeniyle Almanya'nın Köln Şehrinde devam ettiği yüksek öğrenimini dondurup çalışma hayatına başladı. 1993 yılında kendi işini kurdu ve bir çok ülkede faliyet gösterir boyutlara ulaştı. Yarım kalan eğitimini New York Eyalet Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler, Siyaset bilimi yüksek Lisans ve Doktora yaparak tamamladı. (2005 - 2011)

2003 Yılı Kasım ayında, Turizm otelciliğe başladı.

SOSYAL ÇALIŞMA ALANLARI

1984 - 2001 Yılları arasında Almanya'nın en başarılı Sporcusu seçildi; Almanya Cumhurbaşkanı Veizecker tarafından En başarılı Genç Sporcu ödülüne layık görüldü.

Babası merhum Necati Menteşe'nin kurucularından olduğu İGMG Avrupa Milli Görüş teşkilatları ,gençlik kollarında görev aldı ve Milli Görüş Genel Merkezinde, Almanya'da yaşayan Türklerin Entegrasyon sorunları gidermek üzere çalışmalara katıldı.

1991-1998 Refah Partisi, Yurt dışında yaşayan Türklerin sorunları, Avrupa Ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarımızın entegrasyon sorunları, Yurt dışındaki Sermayenin Türkiye'de yatırıma dönüşmesi ve Yurt dışında yetişmiş meslek sahibi gençliğin ülke ekonomisine Ana ve Ara eleman olarak kazandırılması alanlarında, Sayın Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hocamıza danışmanlık hizmeti verdi ve Parti hatipliği yaptı.
Fazilet Partisinde aynı göreve devam etti ve Sayın Recai KUTAN beyin danışmanlığını yaptı.

Evli ve üç çocuk babası olan Şeref Menteşe çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.

 

SOSYAL İŞLER BAŞKAN YARDIMCISI

  • Hamdi DEMİR