Av. Mehmet Ener - Genel Başkan Yardımcısı / Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı

2 Ağustos 1958 tarihinde Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı ve Denizli Lisesi’nde iki sene okuduktan sonra, Ankara Başkent Lisesi’nden 1975 yılında mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1980 yılında mezun oldu. Ankara Barosu’nda 1981 yılında avukatlık stajını tamamladı. 1981 yılında Ankara Hâkim Adayı olarak kamu görevine başladı. 1982 yılında Mutki (Bitlis) Sorgu Hâkimi olarak göreve başlayıp, Ahlat (Bitlis) yetkili Hakimliği, Eldivan (Çankırı) Hakimliği, Şabanözü ve Orta yetkili Cumhuriyet Savcılığı görevlerini yaptı. 1988 yılı başında Ankara Barosu’na bağlı olarak Serbest Avukatlık mesleğine başladı ve halen Avukatlık mesleğini icra etmektedir.

Hukuki Araştırmalar Derneği'nin Kurucu Genel Sekreterliği ve 1996 yılında Genel Başkanlığını yaptı. Gönüllü Teşekküller Üyeliği, Mesvak Mütevelli Heyeti Üyeliği, İlim Yayma Mezunlar Derneği Vefader, Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Üyeliği yapıp, derneklerde faal üyelikleri devam etmektedir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Denetim Kurulu Başkan Vekilliği görevi de halen devam eden Mehmet Ener, siyasi hayatına MSP gençlik kollarında başladı, Refah Partisi Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, Refah Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

Mehmet Ener iki evlat sahibidir.

 

SEÇİM VE HUKUK İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCILARI

  • Av. Abdülkadir YILMAZ
  • Hilal SİPAHİ
  • Av. Huzeyfe Ahmet ERİKEL