Yücel Mollaismailoğlu - Genel Başkan Yardımcısı / Genel Muhasip ve Mali İşler Başkanı

1968 yılında Trabzon Of ilçesinin Gürpınar köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimine kadar burada kaldıktan sonra 1985-1987 yılları arasında İzmir’de özel bir lojistik firmasında çalıştı. 1988 Kasım’ında askerliğini tamamladıktan sonra Kocaeli’ne yerleşti. Aile şirketinde 5 yıl çalıştı. Bu dönemde Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ön lisans programına girdi. Ön lisans derecesini aldıktan sonra yine Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans programına devam etti.

Yoğun yurt dışı ve yurt içi iş hayatı nedeniyle Sosyoloji son dönemde kaydını dondurmak zorunda kaldı. 1994 yılında başladığı profesyonel ticari hayatına 1999 yılında kurduğu özel şirket ile yurt içi ve yurt dışında ticari faaliyetlerde bulundu. Yurt içi ve yurt dışı işlerinde altın madalya, şilt ve plaketlerle taltif edildi. Halen kendine ait inşaat, emlak, gayrimenkul şirketinde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

1992 yılında Prof.Dr. Necmettin Erbakan ve Milli Görüş ile hayatı kesişen Yücel Mollaismailoğlu, manevi doğum tarihini Erbakan ve Milli Görüş ile tanıştığı 1992 yılı olarak kabul eder. Milli Görüşe 1992-1994 yıllarında MGV'de başladı. Daha sonra sırasıyla, RP, FP, SP’lerinin belde, ilçe ve il kademelerde görev yaptı. 2004 yılında belediye başkan adaylığı yaptı. 2011 genel seçimlerinde Kocaeli Seçim Koordinasyon Başkanlığı ve büyük kongre delegeliği görevlerinde bulundu.

Bulunduğu STK’lar MGV, ESAM, MESDER, MÜSİAD, ASKON ve ERBAKAN VAKFI gibi Milli Görüş kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. KOTO (Kocaeli Ticaret Odası) üyesidir. Halen Erbakan Vakfı genel başkan yardımcısı olan Yücel Mollaismailoğlu, YRP Genel Muhasip ve Mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Orta derecede İngilizce bilen Yücel Mollaismailoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.